Technologia ułatwia i przyspiesza naukę

Tablice interaktywne

Dzięki wyposażeniu naszej szkoły w interaktywne tablice oraz tablety oferujemy naszym uczniom nie tylko ciekawsze i bardziej angażujące zajęcia ale także co równie ważne podnosimy w ten sposób skuteczność przyswajania wiedzy. Nowoczesny, interaktywny sprzęt wraz ze specjalnym oprogramowaniem naturalnie zwiększa zainteresowanie materiałem. Dodatkowo, a może przede wszystkim, dzięki temu uczniowie łatwiej zapamiętują prezentowane zagadnienia. Efektywność tablic multimedialnych w nauczaniu została potwierdzona naukowo (link do badań przeprowadzonych przez naukowców z University of London).

Oprogramowanie wspomagające zapamiętywanie

Nauka języka obcego to między innymi poznawanie i zapamiętywanie nowych słówek w danym języku. Aby ułatwić, przyspieszyć, usprawnić i uatrakcyjnić tę część przygody językowej w naszej szkole stosowane jest oprogramowanie wspomagające zapamiętywanie (spaced repetition software). Pozwala ono efektywnie zapamiętywać nowe słówka i utrzymać je w pamięci długoterminowej. Oprogramowanie to zostało opracowane na podstawie badań nad pamięcią i zapominaniem (m.in. tych: link) oraz algorytmami optymalizującymi powtarzanie materiału (1).

Przyjdź osobiście i dowiedz się więcej na temat technologii, które wykorzystujemy aby efektywna nauka byłą pasjonującą i wciągającą przygodą!

1 – Gorzelańczyk E. J., Woźniak P. A., Dyk D., Talarska D. Możliwości zastosowania algorytmu optymalizującego odstępy między powtórkami w naukach medycznych. Postępy Pielęgniarstwa i Promocji Zdrowia, 1998, 14, 183-187.

Szkoła językowa Energy, Czerwonak ul. Gdyńska 32